Testimonials

1 of 1

Szymon Karkoszka

W Polsce nie można się nudzić
Moim zdaniem dzieciństwo w Polsce jest bardziej swobodne niż w USA. Dzieci mają tam większą wolność i mogą więcej czasu spędzać poza domem, bez opieki rodziców. Konkurs “Tak widzę Polskę”

Ewa Ołdziej

Polska jest krajem moich dziadków i rodziców
Uwielbiam różne stroje i tańce z różnych regionόw Polski i mam nadzieję, że zmieniające się czasy nie zapomną starych polskich tradycji. Konkursie “Tak widzę Polskę”.

Małgorzata Mazurek, lat 15

Wspinałam się po drzewach w sadzie u dziadków
Tęsknie za lasami, za rodziną, za powietrzem i za byciem po prostu w Polsce. Cenię swoją ojczyznę za piękne widoki, za miasta, które są świadkami historii, za to, co mnie nauczyła, za…

Jakub Kowal, lat 13

Imponuje mi polska staropolska gościnność
Będąc w Polsce, byłem zaskoczony dużą ilością rowerzystów na drogach. Inna rzecz, która mnie zdziwiła, to liczba przydrożnych kapliczek i krzyży.

Matthew Zakrzewski. 12 lat.

They don’t tolerate fooling around in school.
If you do something bad, they might give a warning. If you are not very smart, they don’t call you stupid, they call you “glupi“, which means hopeless.

Mateusz Czaplarski, 13 lat

W Polsce czuję się wolny
„Zazdroszczę moim kuzynom wolności, bo tam gdzie mieszkają, jest bardzo bezpiecznie i wszyscy się znają. Tutaj w Stanach Zjednoczonych musimy się bardziej pilnować.”

Mateusz Stępień. 12 lat

Uwielbiam polską wieś
Ludzie żyją na wsi trochę inaczej niż w Ameryce. Mają więcej czasu i częściej się ze sobą spotykają. Mają lepsze i zdrowsze jedzenie.

Robert Znak. 13 lat

Poznałem swoją rodzinę
Wydarzeniem dla mnie było to, że mogłem poznać całą moją rodzinę. Wcześniej znaliśmy się tylko z opowiadań i z rozmów przez telefon.

Ania Kiedryś. 13 lat

Historia Polski jest bardzo bogata
Moi polscy rόwieśnicy codziennie spotykają się z historią, o ktόrej ja mogę tylko przeczytać w książce.